Yenilenmek güzeldir!

<em>Julianna Swaney</em>

Yeni bir yerden yazıyorum artık size. Artık elimin gitmediği bloğuma kendimi de motive etmek için yeni bir şeyler yapmaya karar vermişken bloggerdan sıkıldığımı fark ettim.

Artık wordpress üzerinden gelecek yazılar. Umarım siz de alışırsınız kısa sürede. İstanbul’da yavaş yavaş bahar gelmeye başladı bile. Havalar güzelleştikçe ben de kendimi daha motive hissediyorum tabi ki. Sonbahar’ı ya da yağmuru da çok seven biri olsam da havaların erken kararması olayını pek sevememişimdir. Baharın ve yazın en sevdiğim yönü de bu o yüzden.

İzmir’den sonra İstanbul’da yaşamaya başladığımdan beridir 5. ev değişikliğini yaptım geçtiğimiz aylarda. Yaklaşık 3 senedir İstanbul’da olduğumu düşünürsek bu oldukça fazla gibi gelebilir. Neyse ki şu anki evimizden çok memnunuz. Çok tatlı bir bahçemiz var. Daha da güzelleştirmeye çalışıyoruz son günlerde. Ben bitki bakımından anlamıyorum ve öğrenmeye çalışıyorum. Bahçe bakımı konusuyla ilgili her türlü öneriye de açık olduğumu belirtmeden geçemeyeceğim. Biraz da sizlere son zamanlarda hayatımda olup bitenlerden bahsedeyim. 🙂

 

1- Yoga

Adam akıllı yapamasam da en azından bir adım attım bir yoga stüdyosuna yazıldım. Haftada birkaç kez gidiyorum ama istediğim kadar hayatıma entegre edebildiğimi sanmıyorum. Bununla ilgili daha fazla okuma yapmam belki pratiklerimi arttırmam gerekiyordur. Yoga konusunda tarzını sevdiğim birinden özel ders almaya da başlayabilirim belki. Bu hafta içinde karar vereceğim.

2- Cambly

İngilizce konusu benim için yeni bir konu değil ama bu uygulamayı yeni öğrendim sayılır. Bir süredir kullanıyorum ve çok memnunum. İngilizce konuşma pratiği yapmak isteyenler için çok faydalı bir uygulama. Dünyanın farklı ülkelerinden anadili İngilizce olan ya da İngilizce’yi akıcı bir şekilde konuşan eğitmenlerle konuşma fırsatı buluyorsunuz sesli ve görüntülü şekilde. Ben haftada 3 gün 15’er dakika şeklinde konuşuyorum. Şu ana kadar sevdiğim birkaç kişi oldu ve aynı hocalarla devam edebilirim. İsterseniz önceden rezervasyon da yaptırabiliyorsunuz. Online hoca bulmak bazen zor olabiliyor bunun dışında gayet tatlı. Eğitmenlerin puanını ve eğitimlerini sevdiği şeyleri de görüp o şekilde size en yakın kişileri seçebilirsiniz.

15 dk ücretsiz Cambly denemesi yapmak isterseniz mutlukec0 kodunu kullanarak giriş yapabilirsiniz. 🙂

3-  Meditasyon

Bu aralar denediğim şey an’da kalmak. Sürekli geçmişte ya da gelecekte gezinen aklımı izliyorum. Kendimi irdeliyorum. Sinek sekiz yayınevinin tekrar basılan kitaplarından belirsizlik ve değişimle beraber güzel bir hayat kitabi da kılavuzum oldu. Çok severek okuyorum. Aynı zamanda MeditationApp diye bir uygulamayı kullanıyorum. Meditasyon yapmak istiyor ama Türkçe kaynak bulmakta zorluk çekiyorsanız bakabilirsiniz. Ücretli bir uygulama ama ücretsiz deneme şansı da tanıyor bir süreliğine.

Bunun dışında biraz bloğumu güncelledim, sevdiklerimle vakit geçirdim, hayatımı kendimi çok fazla eleştirmeden yaşamaya çalıştım son zamanlarda.

Genel olarak her şeyi daha rafine hale getirmeye ihtiyacım var sanırım. Çok fazla insan ve çok fazla nesne var çevremde. İçi boş minimalizm lafları olsun diye demiyorum bunları. Biliyorum ki bu konu da çok popüler oldu. Benim bahsettiğim genel bir bahar temizliği gibi bir şey esasında. Zaman zaman böyle içinizde her şeyi azaltma, tekrar düzene sokma ihtiyacı doğar ya öyle bir şey. İş hayatımda bir yeniliğe ihtiyacım var mesela ve bunla ilgili küçük küçük adımlar atmaya başladım. Heyecanlıyım o nedenle. Beslenme düzenimle ilgili yapılacak şeyler var ama şu an o işe girişemedim o da olacak diye düşünüyorum.  🙂

Bu arada bir süreliğine buradaki yazıları bloggerda da duyuracağım. Ancak siz yine de burada kalın ve  yeni yazılarımdan haberdar olmak için mutlukeci.net adresini takip etmeyi unutmayın!

Mutlu Keçi

 

 

 

By | 2018-04-14T22:19:55+00:00 April 14th, 2018|Notlar|

2 Comments

 1. Wiki 27 April 2018 at 22:15 - Reply

  Hello ,

  I saw your tweet about animals and thought I will check your website. I like it!

  I love pets. I have two beautiful thai cats called Tammy(female) and Yommo(male). Yommo is 1 year older than Tommy. He acts like a bigger brother for her. 🙂
  I have even created an Instagram account for them ( https://www.instagram.com/tayo_home/ ) and probably soon they will have more followers than me (kinda funny).

  I have subscribed to your newsletter. 🙂

  Keep up the good work on your blog.

  Regards
  Wiki

  • mutlukeci 28 April 2018 at 12:30 - Reply

   Hi Wiki,

   I love cats!! I saw your profile in instagram and it is so cute.
   I have two cats too and their names are kekik(female) and cacık(female).
   Thanks for your subscribe! 🙂

   Best wishes! 🙂

Leave A Comment